Aube, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aube
Komunë
Vendndodhja
Aube is located in Franca
Aube
Aube
48°44′26″V 0°32′52″L / 48.7406°V 0.5478°L / 48.7406; 0.5478Koordinatat: 48°44′26″V 0°32′52″L / 48.7406°V 0.5478°L / 48.7406; 0.5478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Pange
Ndërbashkësia Rémilly et environs
Kryetari Jean-Christophe Moulon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.31 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57580
INSEE 57037


Aube është një komunëFrancë. Aube bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 5.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]