Aubercourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubercourt
Komunë
Vendndodhja
Aubercourt is located in Franca
Aubercourt
Aubercourt
48°57′32″V 1°51′18″L / 48.959°V 1.855°L / 48.959; 1.855Koordinatat: 48°57′32″V 1°51′18″L / 48.959°V 1.855°L / 48.959; 1.855
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Moreuil
Ndërbashkësia Communauté de communes Avre Luce Moreuil
Kryetari Gilbert Bertrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 57 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80110
INSEE 80035


Aubercourt është një komunëFrancë. Aubercourt bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 3.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]