Aubergenville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubergenville
Komunë
noform
Pamje nga Aubergenville
Stema_figura
Vendndodhja
Aubergenville is located in Franca
Aubergenville
Aubergenville
48°57′33″V 1°51′21″L / 48.959167°V 1.855833°L / 48.959167; 1.855833Koordinatat: 48°57′33″V 1°51′21″L / 48.959167°V 1.855833°L / 48.959167; 1.855833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Aubergenville
Ndërbashkësia Grand Paris Seine et Oise
Kryetari Sophie Primas (UMP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.83 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Popullsia 12096 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78410
INSEE 78029


Aubergenville është një komunëFrancë. Aubergenville bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 12096 banorë dhe sipërfaqe 8.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]