Aubertin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubertin
Komunë
noform
Pamje nga Aubertin
Vendndodhja
Aubertin is located in Franca
Aubertin
Aubertin
43°16′29″V 0°28′57″P / 43.2747°V 0.4825°P / 43.2747; -0.4825Koordinatat: 43°16′29″V 0°28′57″P / 43.2747°V 0.4825°P / 43.2747; -0.4825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Lasseube
Ndërbashkësia Miey de Béarn
Kryetari Martine Rodriguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.16 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 656 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64290
INSEE 64072


Aubertin është një komunëFrancë. Aubertin bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 656 banorë dhe sipërfaqe 17.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]