Aubervilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubervilliers
Komunë
noform
Pamje nga Aubervilliers
Stema_figura
Vendndodhja
Aubervilliers is located in Franca
Aubervilliers
Aubervilliers
48°54′47″V 2°23′00″L / 48.9131°V 2.3832°L / 48.9131; 2.3832Koordinatat: 48°54′47″V 2°23′00″L / 48.9131°V 2.3832°L / 48.9131; 2.3832
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Qarku Arrondissement Saint-Denis
Kantoni Aubervilliers-Est & Aubervilliers-Ouest
Ndërbashkësia Plaine-Commune
Kryetari Pascal Beaudet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.76 km2
Popullsia 76087 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 93300
INSEE 93001


Aubervilliers është një komunëFrancë. Aubervilliers bën pjesë në departamentin Seine-Saint-Denisrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 76087 banorë dhe sipërfaqe 5.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]