Aubigné-sur-Layon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigné-sur-Layon
Komunë
Vendndodhja
Aubigné-sur-Layon is located in Franca
Aubigné-sur-Layon
Aubigné-sur-Layon
47°12′46″V 0°27′35″P / 47.2128°V 0.4597°P / 47.2128; -0.4597Koordinatat: 47°12′46″V 0°27′35″P / 47.2128°V 0.4597°P / 47.2128; -0.4597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Vihiers
Ndërbashkësia Coteaux-du-Layon
Kryetari Jean-Luc Chouteau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.32 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49540
INSEE 49012


Aubigné-sur-Layon është një komunëFrancë. Aubigné-sur-Layon bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 5.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]