Aubigny, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny
Komunë
Vendndodhja
Aubigny is located in Franca
Aubigny
Aubigny
50°15′48″V 3°09′55″L / 50.2633°V 3.1653°L / 50.2633; 3.1653Koordinatat: 50°15′48″V 3°09′55″L / 50.2633°V 3.1653°L / 50.2633; 3.1653
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Corbie
Ndërbashkësia Communauté de communes du Val de Somme
Kryetari Georges Leclercq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.75 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80800
INSEE 80036


Aubigny është një komunëFrancë. Aubigny bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 528 banorë dhe sipërfaqe 9.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]