Aubigny, Vendée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny is located in Franca
Aubigny
Aubigny
46°35′51″V 1°27′09″P / 46.5975°V 1.4525°P / 46.5975; -1.4525Koordinatat: 46°35′51″V 1°27′09″P / 46.5975°V 1.4525°P / 46.5975; -1.4525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kantoni La Roche-sur-Yon-Sud
Ndërbashkësia Pays Yonnais
Kryetari Jean Lardière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.79 km2
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 2820 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85430
INSEE 85008


Aubigny është një komunëFrancë. Aubigny bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 2820 banorë dhe sipërfaqe 25.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]