Auboué

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auboué
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auboué is located in Franca
Auboué
Auboué
50°06′15″V 4°45′46″L / 50.1042°V 4.7628°L / 50.1042; 4.7628Koordinatat: 50°06′15″V 4°45′46″L / 50.1042°V 4.7628°L / 50.1042; 4.7628
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Homécourt
Ndërbashkësia Pays de l'Orne
Kryetari Fabrice Brogi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 2622 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54580
INSEE 54028


Auboué është një komunëFrancë. Auboué bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 2622 banorë dhe sipërfaqe 4.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auboué – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale