Aubous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubous
Komunë
noform
Pamje nga Aubous
Vendndodhja
Aubous is located in Franca
Aubous
Aubous
43°34′41″V 0°08′01″P / 43.5781°V 0.1336°P / 43.5781; -0.1336Koordinatat: 43°34′41″V 0°08′01″P / 43.5781°V 0.1336°P / 43.5781; -0.1336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Garlin
Ndërbashkësia CC du Canton de Garlin
Kryetari René Paulien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.78 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 51 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64330
INSEE 64074


Aubous është një komunëFrancë. Aubous bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 3.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubous – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale