Aubvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubvillers
Komunë
Vendndodhja
Aubvillers is located in Franca
Aubvillers
Aubvillers
49°48′30″V 1°40′26″L / 49.8083°V 1.6739°L / 49.8083; 1.6739Koordinatat: 49°48′30″V 1°40′26″L / 49.8083°V 1.6739°L / 49.8083; 1.6739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Ailly-sur-Noye
Ndërbashkësia Communauté de communes du Val de Noye
Kryetari Henri Derly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.88 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 114 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80110
INSEE 80037


Aubvillers është një komunëFrancë. Aubvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 4.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]