Auchonvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchonvillers
Komunë
Vendndodhja
Auchonvillers is located in Franca
Auchonvillers
Auchonvillers
49°34′31″V 2°07′06″L / 49.5753°V 2.1183°L / 49.5753; 2.1183Koordinatat: 49°34′31″V 2°07′06″L / 49.5753°V 2.1183°L / 49.5753; 2.1183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Guy Reveillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.72 km2
Lartësia 158 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80560
INSEE 80038


Auchonvillers është një komunëFrancë. Auchonvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 5.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]