Aucun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucun
Komunë
noform
Pamje nga Aucun
Stema_figura
Vendndodhja
Aucun is located in Franca
Aucun
Aucun
42°58′27″V 0°11′28″P / 42.974167°V 0.191111°P / 42.974167; -0.191111Koordinatat: 42°58′27″V 0°11′28″P / 42.974167°V 0.191111°P / 42.974167; -0.191111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Aucun
Ndërbashkësia Val d'Azun
Kryetari Annie Huot-Marchand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.94 km2
Lartësia 865 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65045


Aucun është një komunëFrancë. Aucun bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 12.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aucun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale