Audaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audaux
Komunë
noform
Pamje nga Audaux
Vendndodhja
Audaux is located in Franca
Audaux
Audaux
43°21′32″V 0°47′27″P / 43.3589°V 0.7908°P / 43.3589; -0.7908Koordinatat: 43°21′32″V 0°47′27″P / 43.3589°V 0.7908°P / 43.3589; -0.7908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Navarrenx
Ndërbashkësia CC du Canton de Navarrenx
Kryetari Charlette Laborde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64190
INSEE 64075


Audaux është një komunëFrancë. Audaux bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale