Audeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audeville
Komunë
noform
Pamje nga Audeville
Vendndodhja
Audeville is located in Franca
Audeville
Audeville
48°16′42″V 2°14′21″L / 48.278242°V 2.239253°L / 48.278242; 2.239253Koordinatat: 48°16′42″V 2°14′21″L / 48.278242°V 2.239253°L / 48.278242; 2.239253
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Malesherbes
Ndërbashkësia Plateau Beauceron
Kryetari Pascale Paty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.71 km2
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45300
INSEE 45012


Audeville është një komunëFrancë. Audeville bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 12.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]