Audioslave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audioslave logo.png
PrejardhjaFlag of the United States.svg Glendale, Kaliforni, ShBA
ZhanretHard rock
Alternative rock
Vitet aktive20012007
Shtëpitë diskografikeSonyBMG
Epic
Interscope
BashkëpunimetSoundgarden
Rage Against the Machine
Temple of the Dog
Chris Cornell
The Nightwatchman
Faqja e internetitwww.audioslave.com
www.clubaudiophiles.com (Klubi adhures zyrtar)
Ish-anëtarëtChris Cornell (vokal)
Tom Morello (kitarë)
Tim Commerford (bas kitare)
Brad Wilk (daulle)

Audioslave ishin një grup të muzikës Rock, formuar nga shkrirja sebashku e grupeve Soundgarden dhe Rage Against The Machine. Chris Cornell, vokalist i Soundgarden është tani zëri i Audioslave. Albumi i pare i vetetitulluar ishte një sukses i jashtëzakonshëm.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Audioslave (2002)
  • Out of Exile (2005)
  • Show me how to live (DVD)
  • Revelations (2006)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.