Audun-le-Roman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audun-le-Roman
Komunë
noform
Pamje nga Audun-le-Roman
Stema_figura
Vendndodhja
Audun-le-Roman is located in Franca
Audun-le-Roman
Audun-le-Roman
48°48′44″V 8°00′38″L / 48.8122°V 8.0106°L / 48.8122; 8.0106Koordinatat: 48°48′44″V 8°00′38″L / 48.8122°V 8.0106°L / 48.8122; 8.0106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Audun-le-Roman
Ndërbashkësia Pays Audunois
Kryetari Marc Colin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Lartësia 361 m (m.n.d.)
Popullsia 2499 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54560
INSEE 54029


Audun-le-Roman është një komunëFrancë. Audun-le-Roman bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 2499 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]