Audun-le-Tiche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audun-le-Tiche
Komunë
noform
Pamje nga Audun-le-Tiche
Stema_figura
Vendndodhja
Audun-le-Tiche is located in Franca
Audun-le-Tiche
Audun-le-Tiche
48°42′00″V 1°53′17″L / 48.7°V 1.888°L / 48.7; 1.888Koordinatat: 48°42′00″V 1°53′17″L / 48.7°V 1.888°L / 48.7; 1.888
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Ouest
Kantoni Fontoy
Kryetari Lucien Piovano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.43 km2
Popullsia 6152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57390


Audun-le-Tiche është një komunëFrancë. Audun-le-Tiche bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 6152 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 15.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]