Auga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auga
Komunë
noform
Pamje nga Auga
Vendndodhja
Auga is located in Franca
Auga
Auga
43°28′42″V 0°22′50″P / 43.4783°V 0.380556°P / 43.4783; -0.380556Koordinatat: 43°28′42″V 0°22′50″P / 43.4783°V 0.380556°P / 43.4783; -0.380556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Thèze
Ndërbashkësia Luys en Béarn
Kryetari Jean-Paul Lacabanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.03 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64450
INSEE 64077


Auga është një komunëFrancë. Auga bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 4.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auga – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale