Augne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augne
Komunë
noform
Pamje nga Augne
Stema_figura
Vendndodhja
Augne is located in Franca
Augne
Augne
45°47′04″V 1°42′20″L / 45.7844°V 1.7056°L / 45.7844; 1.7056Koordinatat: 45°47′04″V 1°42′20″L / 45.7844°V 1.7056°L / 45.7844; 1.7056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Limoges
Kantoni Eymoutiers
Ndërbashkësia Les Portes de Vassivière
Kryetari Bernard Lacouturière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.59 km2
Popullsia 115 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87120
INSEE 87004


Augne është një komunëFrancë. Augne bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 17.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale