Augny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augny
Komunë
Vendndodhja
Augny is located in Franca
Augny
Augny
49°20′20″V 3°30′52″L / 49.3389°V 3.5144°L / 49.3389; 3.5144Koordinatat: 49°20′20″V 3°30′52″L / 49.3389°V 3.5144°L / 49.3389; 3.5144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Montigny-lès-Metz
Ndërbashkësia Metz Métropole
Kryetari François Henrion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.98 km2
Lartësia 475 m (m.n.d.)
Popullsia 2245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57685
INSEE 57039


Augny është një komunëFrancë. Augny bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 2245 banorë dhe sipërfaqe 14.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale