Aullène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aullène
Komunë
noform
Pamje nga Aullène
Vendndodhja
Aullène is located in Franca
Aullène
Aullène
48°28′24″V 4°24′23″L / 48.4733°V 4.4064°L / 48.4733; 4.4064Koordinatat: 48°28′24″V 4°24′23″L / 48.4733°V 4.4064°L / 48.4733; 4.4064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Sartène
Kantoni Tallano-Scopamène
Kryetari Pierre Castellani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.92 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 182 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20116
INSEE 2A024


Aullène është një komunëFrancë. Aullène bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 40.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]