Aulnay-la-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-la-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Aulnay-la-Rivière
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnay-la-Rivière is located in Franca
Aulnay-la-Rivière
Aulnay-la-Rivière
48°11′47″V 2°22′47″L / 48.1964°V 2.3797°L / 48.1964; 2.3797Koordinatat: 48°11′47″V 2°22′47″L / 48.1964°V 2.3797°L / 48.1964; 2.3797
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Puiseaux
Ndërbashkësia CC du Canton de Puiseaux
Kryetari Véronique Lévy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.14 km2
Popullsia 511 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45390
INSEE 45014


Aulnay-la-Rivière është një komunëFrancë. Aulnay-la-Rivière bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 511 banorë dhe sipërfaqe 16.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]