Aulnay-sous-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-sous-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Aulnay-sous-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnay-sous-Bois is located in Franca
Aulnay-sous-Bois
Aulnay-sous-Bois
48°56′19″V 2°29′26″L / 48.9386°V 2.4906°L / 48.9386; 2.4906Koordinatat: 48°56′19″V 2°29′26″L / 48.9386°V 2.4906°L / 48.9386; 2.4906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Qarku Arrondissement Le Raincy
Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord & Aulnay-sous-Bois-Sud
Ndërbashkësia Paris Terres d'Envol
Kryetari Bruno Beschizza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 82120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 93600
INSEE 93005


Aulnay-sous-Bois është një komunëFrancë. Aulnay-sous-Bois bën pjesë në departamentin Seine-Saint-Denisrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 82120 banorë dhe sipërfaqe 16.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]