Aulnay-sur-Mauldre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-sur-Mauldre
Komunë
noform
Pamje nga Aulnay-sur-Mauldre
Vendndodhja
Aulnay-sur-Mauldre is located in Franca
Aulnay-sur-Mauldre
Aulnay-sur-Mauldre
48°55′46″V 1°50′28″L / 48.9294°V 1.8411°L / 48.9294; 1.8411Koordinatat: 48°55′46″V 1°50′28″L / 48.9294°V 1.8411°L / 48.9294; 1.8411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kantoni Aubergenville
Ndërbashkësia Seine Mauldre
Kryetari Catherine Delaunay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.23 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 1157 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78126
INSEE 78033


Aulnay-sur-Mauldre është një komunëFrancë. Aulnay-sur-Mauldre bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1157 banorë dhe sipërfaqe 2.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]