Aulon, Hautes-Pyrénées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulon
Komunë
noform
Pamje nga Aulon
Vendndodhja
Aulon is located in Franca
Aulon
Aulon
42°51′07″V 0°17′47″L / 42.8519°V 0.2964°L / 42.8519; 0.2964Koordinatat: 42°51′07″V 0°17′47″L / 42.8519°V 0.2964°L / 42.8519; 0.2964
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Arreau
Ndërbashkësia Les Véziaux d'Aure
Kryetari Maurice Dubarry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.84 km2
Lartësia 1227 m (m.n.d.)
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65440
INSEE 65046


Aulon është një komunëFrancë. Aulon bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 79 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 28.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]