Ault, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ault
Komunë
Vendndodhja
Ault is located in Franca
Ault
Ault
47°22′29″V 6°06′39″L / 47.3747°V 6.1108°L / 47.3747; 6.1108Koordinatat: 47°22′29″V 6°06′39″L / 47.3747°V 6.1108°L / 47.3747; 6.1108
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Ault
Ndërbashkësia Communauté de communes Interrégionale du Gros Jacques
Kryetari Marthe Sueur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 1941 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80460
INSEE 80039


Ault është një komunëFrancë. Ault bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1941 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]