Aumâtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumâtre
Komunë
Vendndodhja
Aumâtre is located in Franca
Aumâtre
Aumâtre
45°55′07″V 0°14′31″L / 45.9186°V 0.2419°L / 45.9186; 0.2419Koordinatat: 45°55′07″V 0°14′31″L / 45.9186°V 0.2419°L / 45.9186; 0.2419
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Oisemont
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton d'Oisemont
Kryetari François-Pierre Gilloire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.57 km2
Lartësia 144 m (m.n.d.)
Popullsia 204 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80140
INSEE 80040


Aumâtre është një komunëFrancë. Aumâtre bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 204 banorë dhe sipërfaqe 5.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]