Aumetz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumetz
Komunë
noform
Pamje nga Aumetz
Stema_figura
Vendndodhja
Aumetz is located in Franca
Aumetz
Aumetz
46°54′33″V 5°38′03″L / 46.9092°V 5.6342°L / 46.9092; 5.6342Koordinatat: 46°54′33″V 5°38′03″L / 46.9092°V 5.6342°L / 46.9092; 5.6342
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Ouest
Kantoni Fontoy
Ndërbashkësia Pays-Haut Val d'Alzette
Kryetari André Weiler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.35 km2
Lartësia 385 m (m.n.d.)
Popullsia 2298 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57710
INSEE 57041


Aumetz është një komunëFrancë. Aumetz bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 2298 banorë dhe sipërfaqe 10.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumetz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale