Aumont, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aumont is located in Franca
Aumont
Aumont
49°13′48″V 2°33′10″L / 49.23°V 2.5528°L / 49.23; 2.5528Koordinatat: 49°13′48″V 2°33′10″L / 49.23°V 2.5528°L / 49.23; 2.5528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Hornoy-le-Bourg
Ndërbashkësia Communauté de communes du Sud-Ouest Amiénois
Kryetari Roselyne Van Dyck
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.31 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 138 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80640
INSEE 80041


Aumont është një komunëFrancë. Aumont bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 3.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]