Aumont-Aubrac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumont-Aubrac
Komunë
noform
Pamje nga Aumont-Aubrac
Stema_figura
Vendndodhja
Aumont-Aubrac is located in Franca
Aumont-Aubrac
Aumont-Aubrac
44°43′25″V 3°17′05″L / 44.72361°V 3.28472°L / 44.72361; 3.28472Koordinatat: 44°43′25″V 3°17′05″L / 44.72361°V 3.28472°L / 44.72361; 3.28472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Aumont-Aubrac
Ndërbashkësia Terre de Peyre
Kryetari Alain Astruc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.53 km2
Lartësia 1041 m (m.n.d.)
Popullsia 1111 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48130
INSEE 48009


Aumont-Aubrac është një komunëFrancë. Aumont-Aubrac bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1111 banorë dhe sipërfaqe 26.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]