Aureil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aureil
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aureil is located in Franca
Aureil
Aureil
44°13′15″V 1°12′13″P / 44.2208°V 1.2036°P / 44.2208; -1.2036Koordinatat: 44°13′15″V 1°12′13″P / 44.2208°V 1.2036°P / 44.2208; -1.2036
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Qarku Arrondissement Limoges
Kantoni Limoges-Panazol
Ndërbashkësia Limoges Métropole
Kryetari Daniel Demarty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.17 km2
Popullsia 835 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 87220
INSEE 87005


Aureil është një komunëFrancë. Aureil bën pjesë në departamentin Haute-Viennerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 835 banorë dhe sipërfaqe 10.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aureil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale