Aureilhan, Hautes-Pyrénées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aureilhan
Komunë
noform
Pamje nga Aureilhan
Stema_figura
Vendndodhja
Aureilhan is located in Franca
Aureilhan
Aureilhan
43°14′41″V 0°05′51″L / 43.2447°V 0.0975°L / 43.2447; 0.0975Koordinatat: 43°14′41″V 0°05′51″L / 43.2447°V 0.0975°L / 43.2447; 0.0975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Aureilhan
Ndërbashkësia Grand Tarbes
Kryetari Yannick Boubée
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.44 km2
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Popullsia 7881 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65800
INSEE 65047


Aureilhan është një komunëFrancë. Aureilhan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 7881 banorë dhe sipërfaqe 9.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]