Aurelio Vidmar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurelio Vidmar
Të dhënat personale
Emri i plotëAurelio Vidmar
Data e lindjes (1967-02-03) 3 Shkurt, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesAdelaide, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1991Adelaide City
1991-1992Kortrijk
1992-1994Waregem
1994-1995Standard Liège
1995Feyenoord Rotterdam
1996Sion
1996-1997Tenerife
1998-1999Sanfrecce Hiroshima
1999-2003Adelaide City
2003-2004Adelaide United
Ekipi kombëtar
1991–2001Australia44(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aurelio Vidmar (lindur më 3 Shkurt 1967) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 44 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1991 6 1
1992 2 0
1993 5 2
1994 4 2
1995 1 0
1996 1 0
1997 16 8
1998 0 0
1999 0 0
2000 5 0
2001 4 4
Gjithsej 44 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]