Aurensan, Hautes-Pyrénées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurensan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aurensan is located in Franca
Aurensan
Aurensan
43°18′23″V 0°05′17″L / 43.3064°V 0.0881°L / 43.3064; 0.0881Koordinatat: 43°18′23″V 0°05′17″L / 43.3064°V 0.0881°L / 43.3064; 0.0881
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Bordères-sur-l'Échez
Ndërbashkësia Bigorre-Adour-Échez
Kryetari Évelyne Ricart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.11 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 749 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65390
INSEE 65048


Aurensan është një komunëFrancë. Aurensan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 7.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]