Auriébat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriébat
Komunë
noform
Pamje nga Auriébat
Stema_figura
Vendndodhja
Auriébat is located in Franca
Auriébat
Auriébat
43°29′44″V 0°05′18″L / 43.4956°V 0.0883°L / 43.4956; 0.0883Koordinatat: 43°29′44″V 0°05′18″L / 43.4956°V 0.0883°L / 43.4956; 0.0883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Maubourguet
Ndërbashkësia Val d'Adour
Kryetari Jean-Claude Brunet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.12 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65700
INSEE 65049


Auriébat është një komunëFrancë. Auriébat bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 16.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]