Auriac, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auriac
Komunë
noform
Pamje nga Auriac
Vendndodhja
Auriac is located in Franca
Auriac
Auriac
43°27′23″V 0°18′53″P / 43.4564°V 0.314722°P / 43.4564; -0.314722Koordinatat: 43°27′23″V 0°18′53″P / 43.4564°V 0.314722°P / 43.4564; -0.314722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Thèze
Ndërbashkësia Luys en Béarn
Kryetari Christian Larrouturou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Lartësia 242 m (m.n.d.)
Popullsia 246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64450
INSEE 64078


Auriac është një komunëFrancë. Auriac bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]