Aurions-Idernes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aurions-Idernes
Komunë
noform
Pamje nga Aurions-Idernes
Vendndodhja
Aurions-Idernes is located in Franca
Aurions-Idernes
Aurions-Idernes
43°32′20″V 0°08′14″P / 43.5389°V 0.137222°P / 43.5389; -0.137222Koordinatat: 43°32′20″V 0°08′14″P / 43.5389°V 0.137222°P / 43.5389; -0.137222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lembeye
Ndërbashkësia CC du Canton de Lembeye en Vic-Bilh
Kryetari Nadine Oulie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.32 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 110 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64350
INSEE 64079


Aurions-Idernes është një komunëFrancë. Aurions-Idernes bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 6.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]