Aussevielle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussevielle
Komunë
noform
Pamje nga Aussevielle
Vendndodhja
Aussevielle is located in Franca
Aussevielle
Aussevielle
43°21′21″V 0°28′49″P / 43.3558°V 0.480278°P / 43.3558; -0.480278Koordinatat: 43°21′21″V 0°28′49″P / 43.3558°V 0.480278°P / 43.3558; -0.480278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lescar
Ndërbashkësia Miey de Béarn
Kryetari Jacques Locatelli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.26 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 797 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64230
INSEE 64080


Aussevielle është një komunëFrancë. Aussevielle bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 797 banorë dhe sipërfaqe 3.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]