Aussurucq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussurucq
Komunë
noform
Pamje nga Aussurucq
Vendndodhja
Aussurucq is located in Franca
Aussurucq
Aussurucq
43°09′01″V 0°55′57″P / 43.1503°V 0.9325°P / 43.1503; -0.9325Koordinatat: 43°09′01″V 0°55′57″P / 43.1503°V 0.9325°P / 43.1503; -0.9325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Mauléon-Licharre
Ndërbashkësia Soule-Xiberoa
Kryetari Jean Carricaburu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.12 km2
Lartësia 209 m (m.n.d.)
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64130
INSEE 64081


Aussurucq është një komunëFrancë. Aussurucq bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 251 banorë dhe sipërfaqe 47.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]