Autainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autainville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Autainville is located in Franca
Autainville
Autainville
47°52′55″V 1°24′59″L / 47.881944°V 1.416389°L / 47.881944; 1.416389Koordinatat: 47°52′55″V 1°24′59″L / 47.881944°V 1.416389°L / 47.881944; 1.416389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Blois
Kantoni Marchenoir
Ndërbashkësia Beauce et Forêt
Kryetari Cristelle Pelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.01 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 358 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41240
INSEE 41006


Autainville është një komunëFrancë. Autainville bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 358 banorë dhe sipërfaqe 25.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]