Auterrive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auterrive
Komunë
noform
Pamje nga Auterrive
Stema_figura
Vendndodhja
Auterrive is located in Franca
Auterrive
Auterrive
43°28′02″V 0°59′51″P / 43.4672°V 0.9975°P / 43.4672; -0.9975Koordinatat: 43°28′02″V 0°59′51″P / 43.4672°V 0.9975°P / 43.4672; -0.9975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Salies-de-Béarn
Ndërbashkësia CC de Salies-de-Béarn
Kryetari Philippe Labache
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.08 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 123 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64270
INSEE 64082


Auterrive është një komunëFrancë. Auterrive bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 3.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]