Auteuil, Yvelines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auteuil
Komunë
noform
Pamje nga Auteuil
Stema_figura
Vendndodhja
Auteuil is located in Franca
Auteuil
Auteuil
48°50′30″V 1°49′07″L / 48.8417°V 1.8186°L / 48.8417; 1.8186Koordinatat: 48°50′30″V 1°49′07″L / 48.8417°V 1.8186°L / 48.8417; 1.8186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Rambouillet
Kantoni Montfort-l'Amaury
Kryetari Philippe Heurtevent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.4 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 913 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78770
INSEE 78034


Auteuil është një komunëFrancë. Auteuil bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 913 banorë dhe sipërfaqe 4.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]