Autevielle-Saint-Martin-Bideren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autevielle-Saint-Martin-Bideren
Komunë
noform
Pamje nga Autevielle-Saint-Martin-Bideren
Vendndodhja
Autevielle-Saint-Martin-Bideren is located in Franca
Autevielle-Saint-Martin-Bideren
Autevielle-Saint-Martin-Bideren
43°23′29″V 0°58′15″P / 43.3914°V 0.970833°P / 43.3914; -0.970833Koordinatat: 43°23′29″V 0°58′15″P / 43.3914°V 0.970833°P / 43.3914; -0.970833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Sauveterre-de-Béarn
Ndërbashkësia CC de Sauveterre-de-Béarn
Kryetari Patrick Balesta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64390
INSEE 64083


Autevielle-Saint-Martin-Bideren është një komunëFrancë. Autevielle-Saint-Martin-Bideren bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]