Authie, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authie
Komunë
Vendndodhja
Authie is located in Franca
Authie
Authie
49°36′25″V 1°09′07″L / 49.6069°V 1.1519°L / 49.6069; 1.1519Koordinatat: 49°36′25″V 1°09′07″L / 49.6069°V 1.1519°L / 49.6069; 1.1519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Acheux-en-Amiénois
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays du Coquelicot
Kryetari Honoré Froideval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.93 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80560
INSEE 80043


Authie është një komunëFrancë. Authiebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 9.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]