Authieule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authieule
Komunë
Vendndodhja
Authieule is located in Franca
Authieule
Authieule
47°16′22″V 3°24′58″L / 47.2728°V 3.4161°L / 47.2728; 3.4161Koordinatat: 47°16′22″V 3°24′58″L / 47.2728°V 3.4161°L / 47.2728; 3.4161
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Doullens
Ndërbashkësia Communauté de communes du Doullennais
Kryetari Michel Herbin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.58 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 339 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80600
INSEE 80044


Authieule është një komunëFrancë. Authieulebën pjesë në Departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 4.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]