Autouillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autouillet
Komunë
noform
Pamje nga Autouillet
Stema_figura
Vendndodhja
Autouillet is located in Franca
Autouillet
Autouillet
45°10′34″V 5°32′31″L / 45.176°V 5.542°L / 45.176; 5.542Koordinatat: 45°10′34″V 5°32′31″L / 45.176°V 5.542°L / 45.176; 5.542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Rambouillet
Kantoni Montfort-l'Amaury
Kryetari Arlette Lhériau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.94 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78770
INSEE 78036


Autouillet është një komunëFrancë. Autouilletbën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 4.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]