Autreville-sur-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autreville-sur-Moselle
Komunë
Vendndodhja
Autreville-sur-Moselle is located in Franca
Autreville-sur-Moselle
Autreville-sur-Moselle
48°31′58″V 6°07′52″L / 48.5328°V 6.1311°L / 48.5328; 6.1311Koordinatat: 48°31′58″V 6°07′52″L / 48.5328°V 6.1311°L / 48.5328; 6.1311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Pont-à-Mousson
Ndërbashkësia Grand Valmont
Kryetari Chantal Vogin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.49 km2
Popullsia 278 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54380
INSEE 54031


Autreville-sur-Moselle është një komunëFrancë. Autreville-sur-Mosellebën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 4.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]