Autrey, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrey
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Autrey is located in Franca
Autrey
Autrey
47°32′20″V 6°24′06″L / 47.5389°V 6.4017°L / 47.5389; 6.4017Koordinatat: 47°32′20″V 6°24′06″L / 47.5389°V 6.4017°L / 47.5389; 6.4017
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Vézelise
Ndërbashkësia Saintois
Kryetari Vincent Peultier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.16 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 174 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54160
INSEE 54032


Autrey është një komunëFrancë. Autreybën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 6.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]