Autruy-sur-Juine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autruy-sur-Juine
Komunë
noform
Pamje nga Autruy-sur-Juine
Stema_figura
Vendndodhja
Autruy-sur-Juine is located in Franca
Autruy-sur-Juine
Autruy-sur-Juine
48°16′32″V 2°05′58″L / 48.275425°V 2.099379°L / 48.275425; 2.099379Koordinatat: 48°16′32″V 2°05′58″L / 48.275425°V 2.099379°L / 48.275425; 2.099379
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Outarville
Ndërbashkësia Plateau Beauceron
Kryetari Christophe Guerton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.11 km2
Popullsia 733 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45480
INSEE 45015


Autruy-sur-Juine është një komunëFrancë. Autruy-sur-Juine bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 733 banorë dhe sipërfaqe 27.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]